Rize 2 Şubesi

PROMOSYON SÜRECİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Değerli üyelerimiz,
Bilindiği üzere Banka Hizmet Sözleşmesi karşılığı promosyon bedellerinin tamamının çalışanlara ödenmesi uygulaması Memur-Sen'in mücadelesi sonucu elde edilen bir kazanımdır.
Banka Promosyon Paralarının günün ekonomik şartlarına göre yeniden düzenlenmesiyle İlgili yetkili sendika olarak takibini yaptığımız, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile İş Bankası arasında yapılmış olan promosyon anlaşmasının günümüz koşullarında üyelerimiz/çalışanlar açısından maddi kayba neden olduğu düşünerek İlgili bankadan promosyon güncellemesi talebimize banka tarafından ret cevabı gelmişti.

Bu durumda değişen ekonomik koşullar göz önüne alındığında promosyon ihalesinin feshi kaçınılmaz hale gelmişti. Kurum yöneticileri ve sendika yetkililerimiz bu durumun giderilmesi amacıyla komisyonun toplanarak Promosyon miktarının güncellenmesi ve bu maddi kaybın günümüz şartları nispetinde giderilmesi için ilgili bankayla olan sözleşmeyi tek taraflı olarak fes edilmesi neticesinde Eylül 2022 de ihaleye yapılmıştı. Bu ihalede verilen rakamın istenilen düzeyde olmadığı düşünülerek ve 2023 Ocak ayında memur maaşlarına artış olacağı göz önünde bulundurularak ayrıca üyelerimiz ve çalışanlarla yapılan anket sonuçlarının doğrultusunda yeniden ihaleye çıkılmasına karar verilmişti.

19 Ocak 2023 tarihinde, komisyonun bir  üyesi olarak sendikamızın katıldığı, şeffaf ve rekabetçi bir zemininde yeniden yapılan İhale sonucunda en yüksek teklifi 25.550 lira ile İş Bankası vermiş olmasına rağmen söz konusu bankalar arasından verilen son teklif üyelerimizin/çalışanların beklentisini karşılamamıştır.